Blog > Komentarze do wpisu

"Wannarexic"

Wannarexic - zlepek angielskich słów "wannabe" i "anorexic", pierwsze jest używane w odniesieniu do osób, które uparcie i za wszelką cenę starają się być czymś/kimś, drugie nie wymaga wyjaśnienia.

Myślę, że większość użytkowniczek stron pro ana można określić tytułowym "wannarexic". To nie są anorektyczki, ale dziewczyny, które chcą mieć anę. W internecie szukają informacji przede wszystkim o tym jak skutecznie i szybko schudnąć. Zdaniem specjalistów (lekarzy i dietetyków) bezpieczne odchudzanie to gubienie 0.5-1 kg tygodniowo, aby uzyskać taki efekt należy odpowiednio dobrać dietę (zależność od dobowego zapotrzebowania na kalorie) i stosować ćwiczenia fizyczne. Niestety młodość i cierpliwość nie idą w parze, i dziewczyny, które chcą zrzucić kilkanaście kilogramów szukają innych, bardziej drastycznych i szybszych metod.

Strony pro ana oferują nie tylko wsparcie i motywację do odchudzania, ale także szereg praktycznych porad na tematy takie jak: które leki przyspieszają chudnięcie (również te, które powinny być stosowane tylko z zaleceń lekarza), które pasożyty układu pokarmowego powodują spadek wagi, informacje na temat środków przeczyszczających (farmaceutyków i domowej produkcji), co zrobić gdy uczucie głodu wydaje się nie do zniesienia. Stosowanie wskazówek ze stron pro ana samo w sobie nie jest chorobą, natomiast może prowadzić do rozwinięcia się zaburzeń odżywiania.

Zastanawia mnie jedna rzecz: co wymaga większej cierpliwości i siły charakteru - wytrwanie na diecie rekomendowanej przez lekarzy i dietetyków czy dostosowanie swojego życia do stylu pro ana?

środa, 17 grudnia 2008, anty_pro_ana

Polecane wpisy

  • Rekrutacja

    Praktycznie wszystkie fora o tematyce pro ana są zamknięte dla przypadkowych czytelników. Aby uzyskać dostęp do wszystkich treści zawartych na forum, w szczegól

  • Inspiracje - nowa generacja

    Od jakiegoś czasu w świecie mody mówi się o modelu imieniem Andrej Pejic. Uniwersalny model przyszłości trafił nawet na listę 100 najbardziej seksownyc

  • Pro mia - w cieniu pro ana

    Dzisiejszy wpis dotyczy pro mia. Już kiedyś próbowałam zaprezentowac bliżej to hasło (łatwo znaleźć w spisie treści ). Myślę, że warto wrócić do tego tematu, po

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: NW, *.nplay.net.pl
2009/09/21 06:51:46
Oczywiście, że więcej siły charakteru wymaga wytrwanie na zdrowej diecie, ale zdrową dietę przeprowadzasz z miłosci do siebie i swojego ciała, a dziewczyny pro-ana robią to z nienawiści. I tu jest różnica. One nie budują nowej pieknej sylwetki tylko chcą się zniszczyc.
-
aadrianka
2009/10/23 21:45:10
Od czasu do czasu zaglądam na Twój blog, ale dopiero dotarcie do tej notki uświadomiło mi, że ja też byłam wannarexic... Działo się to przeszło 10 lat temu, kiedy internet dopiero raczkował. Nie dotarłam zatem do "grupy wsparcia", nie zachorowałam. Ale i po samych tylko próbach wpędzenia się w chorobę została mi pamiątka, problemy z jelitami...
O tym, że nie zachorowałam zdecydował chyba właśnie fakt, że nikt nie wspierał ani moich deklaracji schudnięcia, ani samego odchudzania. Wręcz przeciwnie, rodzina, znajomi, przyjaciele okazywali zdecydowaną dezaprobatę dla tego pomysłu. Teraz dopiero widzę i doceniam, jakie miałam szczęście. Mam kontrolę nad własnym życiem. Kocham swoje ciało tu i teraz. A dobrowolnie i z wielkim zapałem usiłowałam się tego pozbawić.
Pozdrawiam i dziękuję za anty pro-anę.
-
anty_pro_ana
2009/10/23 21:50:38
Bardzo Ci dziękuję za komentarz:-)
-
aadrianka
2009/10/23 23:24:33
Odniosę się jeszcze do jednej kwestii - jak piszesz, często na forach pro-ana pojawiają się sformułowania w stylu "mój chłopak/moi rodzice/znajomi ciągle mówią, że mam jeść, nienawidzę tego". Otóż wannarexics - przynajmniej na początku - uwielbiają te reakcje rodziny i znajomych, wyrażające zgrozę i troskę (jak długo nie jest to faktyczne zmuszanie do jedzenia). Jeśli dla swoich wysiłków znajdują wsparcie i zrozumienie wśród innych "motylków", reakcje rodziny i przyjaciół będą je tylko dopingować.
Terapia anoreksji, bulimii