Blog > Komentarze do wpisu

TOP 3 najgłupszych tekstów o ED i pro ana

Bez zbędnych wstępów:

 

#1 Zapobieganie anoreksji. Czy to jest możliwe?

Pomijając błędy merytoryczne (jak np. stwierdzenie, że 40 lat temu anoreksji nie było) i kfiatki takie, jak dzielenie chorób psychicznych na choroby ludzi "normalnych" i "nienormalnych" ten artykuł trafia na moją listę dzięki temu fragmentowi:

Anorektyczkami mogą zostać te młode dziewczyny, które chcą się podobać swoim kolegom ze szkoły. Zupełnie niedoświadczonym, albo bardzo mało doświadczonym seksualnie młodzieńcom. Bardzo chuda sylwetka jest dowodem, że dziewczyna nie jest w ciąży. Smukła sylwetka może być też uważana przez chłopaka, podświadomie, za substytut dowodu dziewictwa. Bardzo chude dziewczyny podobają się bardzo młodym facetom. Potem ta sama dziewczyna podoba mu się, jako żona, gdy przytyje. Szczególnie, gdy dzieje się to za jego sprawą. Żona po urodzeniu dziecka powinna nieco schudnąć, ale również bez przesady. Swoimi kobiecymi kształtami będzie nieco odstraszała młodych napalonych facetów, a to mężowi będzie się podobać. To jest najbardziej prawdopodobny, ponieważ najprostszy, schemat psychobiologiczny. Młody samiec chce zapłodnić chudą (niezapłodnioną samicę), a potem chce pilnować swojej zdobyczy.

 

#2 Co to jest PRO ANA? Dowiedz się, dlaczego ten ruch jest bardzo szkodliwy!

Co to jest PRO ANA? Dowiedz się, dlaczego ten ruch jest bardzo szkodliwy!

http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/psychologia/co-to-jest-pro-ana-dowiedz-sie-dlaczego-ten-ruch-jest-bardzo-szkodliwy,94_36661.html

Artykuł zaczyna się następująco:

Anorektyczki wreszcie mają miejsce, gdzie mogą dowiedzieć się więcej o innych dziewczynach, które nie potrafią przestać się odchudzać. Wystarczy, że odwiedzą oficjalną stronę ruchu PRO ANA, która przekonuje że anoreksja to nie choroba, a świadomy wybór takie stylu życia. Mówimy wszystko na temat organizacji PRO ANA.

http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/psychologia/co-to-jest-pro-ana-dowiedz-sie-dlaczego-ten-ruch-jest-bardzo-szkodliwy,94_36661.html

Anorektyczki wreszcie mają miejsce, gdzie mogą dowiedzieć się więcej o innych dziewczynach, które nie potrafią przestać się odchudzać. Wystarczy, że odwiedzą oficjalną stronę ruchu PRO ANA, która przekonuje że anoreksja to nie choroba, a świadomy wybór takie stylu życia. Mówimy wszystko na temat organizacji PRO ANA.

Zatem zdaniem autora tego tekstu pro ana to organizacja, która ma oficjalną stronę. Co jest oczywistą bzdurą. Dalej czytamy:

Pro ana ma również swoją filozofię życia. Trzeba między innymi uprawiać trzy godziny aerobiku dziennie, podnosić ciężary, uprawiać spinning, a na sam koniec jogging.

Fakt faktem, że sporo "motylków" biega. Ale z podnoszeniem ciężarów w ich wykonaniu jeszcze się nie spotkałam.

 

#3 Sekta anorektyczek działa w sieci

O tym artykule już pisałam na blogu, więc nie będę się powtarzać.

 

BONUS:

#4 QUIZ - Jak rozpoznać pro-anę?

Pytań jest tylko 5, ale w zjawiskowy sposób sprowadzają problem pro ana na dno. A może na mieliznę?

 

A może Czytelnicy znają podobne teksty i zechcą się podzielić?

Co to jest PRO ANA? Dowiedz się, dlaczego ten ruch jest bardzo szkodliwy!

http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/psychologia/co-to-jest-pro-ana-dowiedz-sie-dlaczego-ten-ruch-jest-bardzo-szkodliwy,94_36661.htmlśroda, 04 lipca 2012, anty_pro_ana

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Terapia anoreksji, bulimii