Blog > Komentarze do wpisu

Wywiad

Doczekałam się wywiadu ze mną ;)

Zapraszam do lektury: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,13863852,_Motylki_ciagle_konkuruja___kto_mniej_zjadl__kto_ile.html

czwartek, 09 maja 2013, anty_pro_ana

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: blu, *.dynamic.chello.pl
2013/05/09 19:48:56
Gratuluję :)
Swoją drogą, pro-ana moim zdaniem trochę wymiera. Internet staje się coraz mniej anonimowy, a kolejne serwisy wprowadzają praktycznie cenzurę tej tematyki, w wielu miejscach wyszukanie tego hasła (lub pokrewnych) daje zero wyników. Powinno mnie to cieszyć, ale nie, nie cieszy, bo nic nie oferują zamiast tego. W dodatku w związku z tą "cenzurą" zaciera się granica normalności, bo oczywiście można zakazać publikowania zdjęć typu "typowe thinspiracje", ale pojawia się coraz więcej "fitspo"- zdjęć w bardzo podobnym klimacie, ale promujących aktywność fizyczną, a więc niby właśnie zdrowych. Granice się rozmywają. Jedną z rzeczy, za które mogłam być wdzięczna ruchowi pro-ana było to, że jest wyraźna różnica między tą częścią internetu, a całą resztą wirtualnego świata. A zobacz choćby program "Bigger looser"- ani słowa o zaburzeniach, wszystko pod pozorem troski o zdrowie, a tak naprawdę metody groźne dla zdrowia, i toksyczne komunikaty. Jak tu poznać, czy nie jestem przewrażliwiona, czy nie przesadzam, gdy to się staje normą? Strony pro-ana są niebezpieczne dla chorych na ED, ale na te strony można po prostu nie wchodzić. Ale kolejna reklama produktu light i hasło o "przyjemności bez poczucia winy..." od kiedy, do cholery, takie poczucie winy awansowało na coś NORMALNEGO, czego WSZYSCY próbują uniknąć?
-
Gość: spode, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/05/09 23:19:10
Gratuluję :]
-
Gość: Kinga, *.dynamic.chello.pl
2013/05/26 18:11:02
Pro ana wcale nie wymiera. Jakiś czas temu zainteresowałam się Aną i widzę, że fora, grupy blogi są wszędzie i wciąż aktualne. Chociażby na facebooku, choć nie powiem zdziwiło mnie to strasznie.. Moim zdaniem takie grupy powinny być usuwane, nie powinno się zgadzać na istnienie takich grup które pozyskują łatwowierne dziewczyny zaślepione modą.. Wystarczy wpisać motylki w wyszukiwarce na FB i można znalezsc łatwo grupy, oczywiście zamknięte. Np. taka jak ta --> www.facebook.com/groups/353177648111786/
-
anty_pro_ana
2013/05/27 14:32:07
Wymierać nie wymierają, ale są dużo mniej aktywne niż kilka lat temu.
-
Gość: blu, *.dynamic.chello.pl
2013/05/28 23:44:14
Powstają, ale są kasowane, bo takie serwisy lądują pod ostrzałem za przyzwalanie na takie treści, i muszą się ustosunkować do problemu (patrz: instagram i tumblr), teraz inny serwis o większej anonimowości niż facebook stał się kopalnią thinspiracji, ale do czasu, do czasu. W wielu dużych serwisach wyszukiwarki dają zero wyników na hasła "pro ana", "thinspo" itp, chociaż ludzie tam tych słów używają- to działania cenzurujące serwisów, bo nie da się moderować dostatecznie szybko. Cieszyłyby mnie te "interwencje", gdyby nie ta ekspansja nienormalności. Zachowania i sposób myślenia charakterystyczny dla ED staje się standardem, normą, i chyba nawet "zdrowemu" trudno w takich warunkach "nie zwariować". Zaczyna to wyglądać tak, jakby anorektyczka to była osoba, której się trochę za bardzo udało to, czego chcą niemal wszystkie kobiety. Nowym bestsellerem jest książka polecająca dietę w której się przez 5 dni w tygodniu je do woli, a przez dwa ściśle pości. To jest w normalnych księgarniach, w empikach. Pro ana przeszła do mainstreamu, ot co.
-
anty_pro_ana
2013/05/29 06:20:17
Biorąc pod uwagę, że nie od wczoraj panuje kult młodości, szczupłego ciała i obsesji na punkcie "zdrowego stylu życia", to pro ana jest częścią main streamu dużo dłużej. A to, że tego typu treści migrują z jednego miejsca w drugiego nie ma nic do rzeczy. Jeszcze 10 lat temu nie było niektórych serwisów, które dziś są popularne i wyparły te, które hitem były dawniej. Nic dziwnego, że wraz z użytkownikami wędruje to, co w sieci zostawiają.
-
Gość: Agnieszka, *.play-internet.pl
2013/06/02 09:40:32
No, ale nie narzekajmy tak bardzo na współczesne trendy. Z drugiej strony mamy też coraz silniejsze środowisko zdrowego odżywiania i dbania o zdrowie, nie talię. I tu nawet świeżak powie, że regularne posiłki są najważniejsze i nigdy nie wolno się głodzić, a ładne ciało to takie, które jest silne i zdrowe;) To także silny trend i bardzo pozytywny moim zdaniem.

Ja serdecznie gratuluję. Nigdy nie przeczytałam bloga od deski do deski, ale trafiam na niego od paru lat i chyba się w końcu do tego zbiorę:) Twoje działania są naprawdę wartościowe.
Terapia anoreksji, bulimii